היום ברמאללה - מפגש בין הדמוקרטית והוועדה לקשר עם החברה הישראלית של הרש"פ

עודכן: 30 בינו׳ 2021

במפגש שיזמה חנאן אלסאנע, פעילה חברתית בדואית ומועמדת הדמוקרטית לכנסת ה-24, נכחו מהצד הישראלי פרופ' אהוד שפירא - יו"ר המזכירות הזמנית של הדמוקרטית, ירון סיון - חבר המזכירות הזמנית, ומועמדי הדמוקרטית לכנסת יעלה רענן וחיים שדמי.

ביקור הדמוקרטית ברמאללה היה במסגרת מימוש המחוייבות של הדמוקרטית ל״יחסי שכנות טובה ושלום״ על פי חוקתה (סעיף 3 בחוקה). בשיחה שהתפתחה בביקור הציגה הדמוקרטית את אנשיה, עקרונותיה וחוקתה, והמארחים הציגו את הרצון שלהם בהכרה ישראלית ובצורך בסיום הכיבוש.


חנאן אלסאנע, מועמדת הדמוקרטית לכנסת אמרה כי: "מטרת הפגישה הייתה היכרות, מתוך אמונה שאם אנחנו רוצים לעבוד בשותפות, שוויון ודמוקרטיה - חשוב לנו להיות גם עם השותפים האחרים בשלום. אנו מאמינים כי לסכסוך הישראלי-פלסטיני יש השפעה גם על הביטחון הפנימי שלנו ועל הכלכלה - ולכן כחברת כנסת מטעם הדמוקרטית אפעל לשיתוף פעולה עם העם הפלסטיני לכינון יחסים מלאים ובטוחים עבור שני העמים."


מהצד הפלסטיני נכח יו"ר הוועדה ד"ר מוחמד אלמדני שהביע את הערכתו למפלגה ואמר כי "חייבים להרבות מפגשים מסוג זה. רק כאשר החברה הישראלית תבין שדרישות הצד הפלסטיני הינן דרישות זכויות יסוד, נוכל להתקדם לעבר שלום אמיתי. ממשלת ישראל חייבת לפעול בצדק ואמינות כלפי אזרחיה, וכך תקדם את השלום."


פרופסור אהוד שפירא, מייסד המפלגה ויו"ר המזכירות הזמנית: "התרגשנו לנסוע היום ולפגוש את שכנינו הקרובים, הצגנו להם את רעיון הדמוקרטית, החזון שלנו לשוויון בין יהודים וערבים בישראל, ולשכנות טובה ושלום בין העמים. המפגש היה מאוד פשוט, אישי ומשמח. אני מאמין שהוא התחלה של דיאלוג ישיר אשר הינו המסלול הנכון והטבעי להביא לסיום הסכסוך הישראלי-פלשתיני"


לפרטים נוספים

שומרוני-בן זאב תקשורת

אייל - 054-8065655 / יפעת - 052-8743030


בתמונה הראשונה: מימין - מוחמד אלמדני והצוות שלו ומשמאל פרופ' אהוד שפירא.


בתמונה השנייה מימין לשמאל: יעלה רענן, אשרף אלעג'רמי, פרופ' אודי שפירא, ירון סיון, חנאן אלסאנע, חיים שדמי וד"ר זיאד דרוויש.


קרדיט צילומים: מפלגת דמוקרטית - חירות, שוויון וערבות הדדית.
168 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מפלגת דמוקרטית - חירות, שוויון וערבות הדדית מברכת את חברת וועדת החקיקה של המפלגה, פרופ' פרנסס רדאי, על קבלת פרס חשין היוקרתי למשפט, ע"ש שניאור זלמן חשין, בטקס מקוון שנערך הערב. פרופ' יובל מרין, דיקן ב

حزب الديمقراطيّة - حرّية ،مساواة، مسؤولية مشتركة، محبّة الشّعوب في أرض الوطن. إعلان للصّحافة اليوم في رام الله- لقاء بين حزب الديمقراطية ولجنة التّواصل مع المجتمع الأسرائيلي التّابعة للسّلطة الفلسطيني