top of page
  • תמונת הסופר/תAdi Savyon

המלצת העשירייה בנוגע לריצה לכנסת

נתחיל מהשורה התחתונה. אנחנו - מרבית העשירייה הראשונה של הדמוקרטית, יחד עם המזכירות הזמנית - ממליצים לריבון - הלוא הוא אתןם - להצביע נגד ריצה בבחירות הקרובות (הצבעה שתיערך ב-16.3).


אנחנו כאן כדי לבנות בית פוליטי שייצג אותנו שנים קדימה. מפלגה שתוכל ללוות אותנו בהכרעות החשובות של המדינה בעשרים השנים הקרובות לפחות. בית פוליטי שקם על חורבות אמון הציבור ונותן מענה לאזרחיות ואזרחים רבים שמרגישים שמגיע להם טוב יותר. נציגים טובים יותר שיילחמו עבור חיים טובים יותר. 6,000 האנשים שהצטרפו לבנייה של הדמוקרטית, תוך פחות מחודש, הם הם ההוכחה שבית פוליטי חדש הוא לא רק אפשרי אלא צורך אמיתי ודחוף.


אנחנו יודעים שזה נשמע קצת מוזר. הרי רק לפני שבועיים המלצנו לכם לקבוע שנרוץ לבחירות האלה. אבל היום, אנחנו יודעים להגיד שנהיה חזקים הרבה יותר אם נחכה עם הריצה הזו. אנחנו לא רודפי כיסאות, וגם לא חיים בסרט. אנחנו מבינים מה הכוח שלנו לבחירות האלה, ואנחנו גם מבינים כמה נכון יותר יהיה כלפיכםן, כלפי החברה בישראל כולה, וכלפי עתיד הדמוקרטית - לבנות את המפלגה בצורה נכונה, שקולה ולא נמהרת. אנחנו פה לטווח ארוך - אמרנו כבר.


התחושה שאנחנו לא בשלים לבחירות האלה, נובעת מכמה סיבות. ראשית, כמפלגה חדשה שאמורה להיות מפלגה דמוקרטית השתתפותית, ראוי לנו שתהיה לנו התפרסות גיאוגרפית נרחבת ומנוהלת, ראוי לנו גופי ביקורת ושקיפות חזקים יותר, ראוי לנו שתהיה לנו הנהגה מלוכדת וזהות אידאולוגית ברורה ומגובשת, וכן קבוצות חשיבה והובלה לנושאים השונים שאנחנו רוצים לטפל בהם. גם מצע לא יזיק. האמת היא - הבחירות האלה תפסו אותנו בהפתעה - אך לפי התקנון של המפלגה היה עלינו לעשות בדיוק את מה שעשינו: לעשות בחירות פנימיות ולבחור רשימה, ולהתחיל לרוץ לכנסת. מעבר לכך, הוכחנו שבכוחנו לעשות מה שאף מפלגה לא הצליחה לעשות בשנים האחרונות - לצרף לשורותיה אלפי מתפקדים ומתפקדות אשר לוקחות חלק פעיל בבניית בסיס המפלגה ובהתוויית הדרך.


בחרנו רשימה מדהימה של אקטיביסטים.ות ומובילים.ות חברתיים. בכך הדמוקרטית מביאה בשורה. בשורה שלא נמצאת באף אחת מן המסגרות הפוליטיות הקיימות בארץ. בשורה לפלסטינים המעוניינים להשתתף במסגרת דמוקרטית בצורה טבעית, חופשית ופתוחה, בשורה מגדרית, בשורה לחרדים אשר קיום מצוות התורה לא מסכל את יכולת ההשתתפות הפוליטית שלהם, בשורה ללהטב בעמידה על זכויותיו, בשורה ליוצאי ויוצאות אתיופיה ובכלל נפגעי הגזענות הממוסדת, בשורה לאנשי התרבות, בשורה לנכים, לחד הוריות, ולעניים, בשורה בסוגיית מדיניות ההגירה כולל ההגנה על מבקשי מקלט, בשורה ביחס הפוליטי לטבע, לסביבה ולבעלי חיים, וגם בשורה לסתם אנשים שרוצים לראות פה מקום טוב ושוויוני. בשורה שעיקרה הוא שכל אלו יכולים לחיות יחד במסגרת פוליטית משותפת לאור חוקתה של הדמוקרטית.


אנחנו מבינים גם את האכזבה. גם לנו אין למי להצביע כעת. אבל יחד עם זאת - אנחנו חוששים כמו כולם מזריקת קולות לפח, קולות שיכולים למנוע היווצרות של ברית פשיסטית ואנטי דמוקרטית בין כל אותם אלה שפועלים כל כך קשה לפירור הדמוקרטיה הישראלית ולפירוק החברה בכללותה באמצעים של הסתה, שיסוי, גזענות ואלימות. על כן - אנחנו דורשים מכםן - לכו להצביע חרף כל זאת. הצביעו למי שלבכםן הכי פחות מתנגד אליו, למי שבגד בכםן הכי מעט עד כה. אנחנו מבטיחים ומתחייבות - נהיה שם בבחירות הבאות. לרשויות המקומיות ולמועצות האזוריות, ללשכת עורכי הדין וגם להסתדרות. איפה שצריך - ושנצליח - נבנה ונרוץ. עד לכנסת. כי אכפת לנו, התעוררנו, ולא נפסיק עד שהמדינה שלנו תחזור לידיים שלנו.


את הזמן שיתפנה מהתעסקות בקמפיין, נפנה לעיצוב מוסדות המפלגה, לבניית זהות אידאולוגית מובחנת, לניסוח מפורט של מצע, לבניית מטות אזוריים, להקמת גופים מסודרים לחשיבה, ביקורת, שקיפות ועשייה משותפת, לגיוס כספים ולהמשך יצירת שינוי באמצעות פעולות אקטיביסטיות משמעותיות, ונתחיל בפרסום דוח שקיפות תקציבית בתחילת שבוע הבא. הבחירות הללו הן לא הסיפור - בחירות יהיו כנראה שוב, מוקדם מהצפוי. בואו נגיע אליהן מוכנים בהרבה, על מנת שהשאיפה שלנו - להיות מפלגת שלטון - תוכל להתממש.


ובמקום קמפיין בחירות, נפעל על מנת להביא להצבעה מאסיבית של כל הקהלים הלא מצביעים והבלתי מיוצגים - נביא לכך שישראל תתרגל דמוקרטיה. נצא בקמפיין עידוד הצבעה, ונשתמש בכוח האנושי שצברנו עד כה על מנת שכל אדם המתנגד לשלטון המושחת הקיים או אשר נפגע ממנו - ייצא להצביע נגדו. ונזכיר לכולם על הדרך, שבבחירות הבאות כבר יהיה למי להצביע מכל הלב. רק דמוקרטית.


בכבוד רב, דמוקרטית

113 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

*אל* עיאד נסאר-שימה, אורלי רפמן, אורי אפנצלר ירדני, אלי אקסלרוד, אבי עופר. ועדת בחירות: בעז רוזנן (יו"ר). מטה: רועי פריי. להלן טיוטת סדר יום לישיבת המזכירות. קישור יישלח בווטסאפ ובמייל סמוך למועד הישי

*مؤتمر تضامن للمجتمع الاسرائيلي عربا ويهودا معا , عل اساس المساواة المجتمعية* *המטרה: שיח של א.נשי מפתח מחד והציבור הרחב מאידך, לחשיבה ודרכי פעולה לשם הקמת ארגון ומפלגה שימלאו את החלל שנוצר.* מדובר על

تلخيص مؤتمر التضامن وتوحيد الصفوف من ناحية سياسية بالحزن العربي-اليهودي المشترك (נוסח ערבי של סיכום זה, מעבר לפסקאות המבוא, נמצא בהכנה ויפורסם בהמשך) תודה לכל 150 משתתפות.י הכנס לסולידריות ולאיחוד השו

bottom of page