top of page

סיכום אסיפת הריבון במוצ"ש 10.9.2022, וקישור להצבעה בעניין הריצה לכנסת

(קישור להצבעה בהמשך פוסט זה)

באסיפה ובפגישות הכנה שקדמו לה, יו"ר המזכירות עדכן וסיכם את אירועי החודשים האחרונים.

בתום תהליך גיבוש המצע והתקנון בחודש יוני התכוונו לפתוח בתהליך ארוך טווח של שיקום ובנייה מחדש של המפלגה, אלא שהבחירות פרצו בדיוק אז. לפיכך קידמנו שתי אופציות עיקריות, ערכיות ואלקטורליות, שעימן התכוונו לרוץ לבחירות; הפכנו גם כל אבן בחיפוש אחר אופציות נוספות.

אופציה מרכזית אחת הייתה הנושא היהודי-ערבי, כאשר הגדרנו עצמנו כמפלגה יהודית-ערבית משותפת ושוויונית. היינו בתהליך עם כלל הפורומים השואפים לכך, אלא שאברום בורג סירב לפעול עימנו במשותף והוא מקים מפלגה יהודית-ערבית משלו, השונה מאיתנו בנושא הלאומי (מדינה דו-לאומית מול הכרה בלאומיות של עמי הארץ) ובנושא הדמוקרטיה הפנים-מפלגתית ובחירות פנימיות. פיצול זה הבריח מאיתנו (וגם מבורג) מצביעות שמאסו בפיצולים הבלתי פוסקים במחנה, וגרם לכך שטרם הצלחנו להקים תשתית יהודית-ערבית מספקת. ברשימתנו המיועדת היה איזון לאומי, כאשר בין המועמדות עיאד נסאר-שימה ושאוקי שנאן, ואנו נמשיך לחזק נושא זה.

אופציה מרכזית שנייה הייתה ריצה משותפת של המחאה, עם אלי אבידר, שמצעו דומה לשלנו בכל השאלות המרכזיות; אלא שאבידר ואנשיו נסוגו ברגע האחרון מההסכם שהתגבש. ככל שהבנו הוא מעוניין בשיתוף פעולה, אבל לא בריצה משותפת של המחאה ואיתנו; התאכזבנו מכך, אבל זה המצב.

בזמן הקצר שעמד לרשותנו ובשל הסיבות שנסקרו לעיל, לא הצלחנו לפרוץ לקהלים חדשים וגם לא לפרוץ לתודעת הציבור; היעדר דמויות ציבוריות בולטות בדמוקרטית גם הוא הקשה, ולא הצלחנו לגייס כאלה למרות שניסינו.


לפיכך ההמלצה של המזכירות, ועדת בחירות והמטה היא לא לרוץ הפעם.


נושא זה יובא להצבעת הריבון ביום ראשון 11.9.2022 שעה 16:00 ועד למחרת בשעה 10:00 בבוקר.

קישור להצבעה (פעיל רק משעת פתיחת הקלפי, ועד סיומו): https://democratit.son.co.il/

אם לא תקבלו הודעה על פתיחת הקלפי, או סמס לאישור, אנא כיתבו מייד למייל הדמוקרטית.

להצבעה זו יובאו גם עוד כמה שינויים תקנוניים קטנים.


המשתתפות בדיונים תמכו כולן בהמלצת המזכירות; רובן הביעו צער ואכזבה מכך שאבידר נסוג בסופו של דבר מהריצה המשותפת שלנו עימו, והביעו תקווה שכן יהיה בהמשך שיתוף פעולה איתו ועם כלל כוחות המחאה. הועלתה השוואה למצבנו הדומה לסטרטאפ ישראלי עם רעיון טוב וצוות טוב, שבסבב הראשון לא הצליח לפרוץ, אבל כפי שקורה לא מעט באומת הסטרטאפ, יוכל לנסות שוב תוך לימוד הלקחים, ולהצליח.


אשר למערכת הבחירות: כל מי שתיקח להוביל מהלכים, המזכירות והמטה יסייעו לה, ברוח "הצעת – ביצעת...". אפשר להצטרף בתור הדמוקרטית, או כל אחת לחוד, למגוון יוזמות:

מחאת הגשרים, עידוד הצבעה בחברה הערבית (עם חולצות דמוקרטית), מסתכלות לכיבוש בעיניים.

ביום הבחירות:הסעת נשים בדואיות, חברות ועדה ומשקיפות בקלפיות (מטעם מפלגה שרצה, נעזור לתאם), וכדומה.

יש גם יוזמות רשת מהכורסא כמו סיירת להב (לוחמי השינוי ברשת), ופעילויות נוספות נגד הנדסת התודעה של הימין.

בשאלות והצעות לגבי כל היוזמות אפשר לפנות ולכתוב למייל הדמוקרטית: info@democratit.org.il


קישור להצבעה (פעיל רק משעת פתיחת הקלפי, ועד סיומו): https://democratit.son.co.il/

54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

הזמנה לכנס סולידריות לחברה ישראלית יהודית-ערבית משותפת, שוויונית ודמוקרטית

*مؤتمر تضامن للمجتمع الاسرائيلي عربا ويهودا معا , عل اساس المساواة المجتمعية* *המטרה: שיח של א.נשי מפתח מחד והציבור הרחב מאידך, לחשיבה ודרכי פעולה לשם הקמת ארגון ומפלגה שימלאו את החלל שנוצר.* מדובר על

סיכום הכנס לסולידריות ולאיחוד פוליטי במחנה היהודי-ערבי המשותף 7/11/2022

تلخيص مؤتمر التضامن وتوحيد الصفوف من ناحية سياسية بالحزن العربي-اليهودي المشترك (נוסח ערבי של סיכום זה, מעבר לפסקאות המבוא, נמצא בהכנה ויפורסם בהמשך) תודה לכל 150 משתתפות.י הכנס לסולידריות ולאיחוד השו

Comentarios


bottom of page