פוסטים בפורום

ליאור מנצ'ר
18 בינו׳ 2021
In הפורום הרעיוני
כחלק מהמשימה שלנו, להחזרת אמון הציבור בדמוקרטיה, עלינו להתנהל כמפלגה, כפי שאנו מאמינים שראוי, להוות בכך דוגמא ולהוביל את המחנה. לשם כך, עלינו להפריד בחוקת המפלגה בין ה"אני מאמין של המפלגה" המצהיר על ערכינו ובין "תקנון המפלגה" המגדיר עבורנו את אופני ההתנהלותנו כמפלגה וכנציגיה. הרי כמה נקודות לדיוןי, לחלק ניכר מהן, יש התייחסות בחוקת המפלגה, אך לדעתי, עלינו להתחייב להן בעצמנו. . 1. תפקידים נבחרים ותפקידים בכירים מוגבלים עד לשמונה שנים. 2. מניעת עזיבת המפלגה עם הכיסא. 3. השהייה מתפקיד באופן אוטומטי עם הגשת כתב אישום. 4. עברית/ערבית, שוות ערך, בכל טקסט ולוגו של המפלגה. 5. שקיפות אישית: הצהרות הון של כלל נציגי.ות המפלגה וחשיפת יומניהן.ם. 6. שקיפות ארגונית: חשיפת פרוטוקולים וניהול תקציבי. 7. ייצוג מגדרי: מינימום 40% לכל מגדר בכל רמת ייצוג ותפקיד. 8. ייצוג לאומי: מינימום 20% ללא יהודים בכל רמת ייצוג ותפקיד. 9. ייצוג מוגבלויות: מינימום 5% לא.נשים עם מוגבלויות. 10. שכר: עד כפול מהשכר החציוני, לעובדיה ונציגיה של המפלגה (ב 2018 היה השכר החציוני 7,988 ₪) 11. הקמת צוות שת"פ קבוע עם נציגים.ות מהשטחים הכבושים. 12. צוותי חשיבה קבועים עם ארגונים מייצגים לאוכלוסיות מוחלשות. 13. התנהלות אקולוגית בכל פעולותינו. 14. הנגשת כל פעילויות המפלגה.
2
2
42
ליאור מנצ'ר
14 בינו׳ 2021
In הפורום הרעיוני
לרוץ על המינימום כדי להשיג את המקסימום. אנו יכולים כבר בבחירות הקרובות להפוך לבעלי משמעות ולהציל את הדמוקרטיה. לשם כך עלינו להתמקד רק בחמש משימות לטיפול חירום בדמוקרטיה, ולדחות בכאב לב לקדנציה הבאה, השגת דברים אחרים המהותיים לנו ותיקון העוולות האיומות הקיימות. לשם כך בבחירות הקרובות ובקדנציה הראשונה נשמור על הסטאטוס קוו ונמנע בהצבעות המליאה בכל נושא אחר, כך נאחד סביבנו את הציבור התומך בתקינות פוליטית ובדמוקרטיה מכל המפלגות, מכל הקשת המדינית, כלכלית ודתית.. חמש המשימות להצלת הדמוקרטיה - מנהיגות ראויה: נבחרי ציבור ללא אישומים, הגבלת תפקיד לשמונה שנים, הצהרת הון וניגודי עניינים, תקופת קיפאון בסיום התפקיד והצמדת השכר לחציון. - הפרדת רשויות: הקמת מנגנונים, קידום חוקים ונהלים לפיקוח על הפרדת הרשויות. - שקיפות: הטמעת מערכות לביסוס שקיפות בכלל המנהל הציבורי, מנהליו ונבחריו. - שוויון בפני החוק: התאמת הצהרת העצמאות לשמש כחוקה. - חיזוק התקשורת: קידום חוקים ונהלים שיגנו על התקשורת משליטה פוליטית וכלכלית. . התנהלות המפלגה אנו כמפלגה, נתנהל כפי שאנו מאמינים שנבחרי ציבור אמורים לפעול, כך באמצעות הדוגמא שלנו נשנה את הפוליטיקה בארץ, נזכה לאמון הציבור ובהמשך נוכל לעשות את שינויי העומק הדרושים לריפוי המדינה. המחיר, דחיית מימוש ערכים ותיקון העוולות המחיר מתסכל, קשה יהיה לוותר על ההזדמנות לקדם את הערכים בהם אנו מאמינים ויהיה כמעט בלתי אפשרי שלא למנוע פעולות הנוגדות את ערכינו. עונים לי בצדק: - אם לא נטפל ברצינות במשבר האקלים, אין לנו עתיד, על זה אי אפשר לוותר. - בלי שנוותר על השטחים, אין לנו באמת דמוקרטיה, אי אפשר לוותר על זה. - אני הומו ובלי הזכויות שלי, אני לא מוכן - חייבים הפרדת דת ממדינה וכו וכו וכו. אני מאמין שנעשה את כל אלה ויותר, לאחר שנשיב את אמון הציבור בדמוקרטיה ובנו כמפלגה. ___________________________________________________________________________ ליאור מנצ'ר, תושב אילת בן 56. הומו מוצהר, תואר שני באנתרופולוגיה, מומחה בתחום קידום תכניות קהילתיות, מנכ"ל לשעבר של "האגודה לשמירת זכויות הפרט" ושל "המשמר החברתי". פעיל במחאת 2011 ובמחאת 2020, בין לבין עוסק ומתנדב בקידום קהילות מוחלשות. לקידום הגישה במפלגה, אני זקוק לתמיכתך https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfw6XmCObv917JKUB6Lx5q7bqWvLX89Aas7w06qnfPylDOO_A/viewform
0
2
132
ליאור מנצ'ר
14 בינו׳ 2021
In קבוצת דיון - חינוך
עקב אכילס של השלטון בארץ, הבולט במיוחד בחינוך, הינו ריכוזיות. בעלות ובעלי תפקיד בירושלים קובעות את אופן ההתנהלות מוסדות החינוך בכל הארץ, בלי להכיר בשונות הרבה בצרכים, ברצונות ההורים, ביכולות ואופי המערכת המקומית. ביזור סמכויות מחויב מציאות, כדי לאפשר התאמה מרבית וגמישות תפעולית. ביזור בשיטת הרמזור יאפשר ניהול מקומי, תוך הגדרת בסיס ארצי משותף, מדדי השוואה והתאמת סיוע למקומות בהן הוא נדרש. השלטון ברמה הארצית יגדיר ערכים מובילים מחייבים לחינוך, הם יקבעו באופן דמוקרטי ושקוף (כמובן) ע"י הפוליטיקאים, שהם נציגי הציבור הנבחרים. למשל: ערכים כגון: דמוקרטיה, מורשת ישראל, עזרה הדדית, שימור הסביבה, מדעים, שפות, בריאות וכו'. לאור ערכים אלו יציבו ברמה הארצית צוותים מקצועיים רלוונטיים לתחומים השונים, מדדי הצלחה, ויותירו לרשויות לקבוע את אופן הניהול, תכניות הלימודים ושיטות ההוראה. לא עוד שליטה מרחוק המנותקת מהשטח. תפקיד מערכת החינוך תהיה ללוות את הישובים ומוסדות החינוך השונים אל מול המדדים שיקבעו ולספק עזרה בכלים, הנחיה ותקציבים לשם השגתם. ירוקים: רשויות שיעמדו היטב במדדים יזכו להיות "ירוקות" ויוכלו לנהל את מערכת החינוך אצלם ע"פ תפיסתם ושיטתם. כתומים: רשויות שמתקשות לעמוד ביעדים, יהיו "כתומות", בהתאם לצורך יזכו למעורבות ותמיכה הדרושה להופכן "ירוקות". אדומים: רשויות שיכשלו במדדים יהיו "אדומות" וניהול מערכת החינוך תופקע ותעבור לניהול המרכזי של המדינה. בחירת ההורים והתלמידים צבע הערים והמוסדות בתחומים השונים יפורסמו, כך שלהורים ולתלמידים תהיה יכולת בחירה. למשל: אני מעוניין לגור בישוב הירוק בתחומי לימודי דת ומורשת ישראל, וללמוד במוסד הירוק בתחום הבריאות.
1
0
12
ליאור מנצ'ר
29 בדצמ׳ 2020
In בריאות
ידוע לכל שרוב הבעיות הבריאותיות היו יכולות להימנע לו היינו מתנהלים באורח חיים בריא, למרות זאת מתוך תקציב הבריאות הכולל (הנמוך ע"פ כל השוואה לארצות אחרות) סכום יחסית אפסי מוקדש במדינה לקידום הבריאות. בשלוש שנים האחרונות כדי לתקן את המעוות, יצרו תכנית רב משרדית אפשריבריא, תכנית התומכת תקציבית ברשויות שיפעלו למען בריאות תושביהן, צעד בכיוון הנכון. אך זוהי תכנית, לא הפכו את התחום לסעיף קבוע בתקציב, מחר יהיה ניתן לבטל את התכנית. בפרויקטים היפים המבוצעים מתמקדים בחינוך הציבור אך יש התעלמות מעלויות אורח חיים בריא: בעוד מעודדים בביה"ס ובהסברה כללית לתזונה בריאה ופעילות גופנית, הירקות והפירות יקרים (אורגניים הס מלהזכיר), מוצרים מלאים יקרים ודווקא מוצרים לא בריאים מסובסדים. כמו כן אין ראיה רחבה של קידום הבריאות, כמקובל בעולם המערבי: איכות סביבה, תכנון פיזי ותחבורתי, נגישות רפואה מניעתית ועוד, כמערכת אחת מתואמת המקדמת את בריאותנו, בטרם נזדקק לריפוי. עלינו לדאוג לשינוי סדרי עדיפויות במשרד הבריאות, כך שקידום הבריאות יזכה למשאבים הדרושים (יחסוך בעתיד משאבים ממערכת הבריאות ומביטוח לאומי) ולפתח גורם מתאם רב משרדי אשר יהיה אחראי על הטמעת שיקולי בריאות הציבור לכל תכנון בכל תחום.
2
3
48
ליאור מנצ'ר
27 בדצמ׳ 2020
In הפורום הרעיוני
אני מציג גישה אשר תאפשר ל"דמוקרטית" לזכות בכוח משפיע בבחירות הקרובות, באמצעות התמקדות בחמש משימות פרגמטיות לטיפול חירום בדמוקרטיה, במחיר דחיית קידום שאר הערכים שלנו לקדנציה הבאה. כך, כבר בבחירות הקרובות נוכל לזכות בתמיכת כלל הציבור החפץ בתקינות פוליטית בארץ, מכל המפה הפוליטית, הכלכלית והדתית. אנו נתמוך בכל מפלגה אשר תקדם אתנו את חמש המשימות ונימנע בכל נושא אחר אשר יעמוד על הפרק. בבחירות הקרובות נתמקד בחמש משימות לטיפול חירום בדמוקרטיה בארץ, ונדחה לקדנציה הבאה שלנו, השגת דברים מהותיים כגון: שיווין, קידום השלום, טיפול במשבר האקלים, צמצום פערים ותמיכה במוחלשים. לתפיסתי, בבחירות הקרובות ובמהלך הקדנציה הראשונה, לא נערער על שום סטאטוס קוו וכך נאחד סביבנו את הציבור המאמין ביושר ודמוקרטיה מכל המפלגות. נזכה באמון הציבור ובקדנציה הבאה, נעשה את שינויי העומק הדרושים לריפוי המדינה. אנו כמפלגה, נתנהל באופן ראוי, כפי שאנו מאמינים שנבחרי ציבור אמורים לפעול, כך באמצעות הדוגמא שלנו נשנה את הפוליטיקה בארץ, נזכה לאמון הציבור ובהמשך נוכל לעשות. . חמש המשימות להצלת הדמוקרטיה - מנהיגות ראויה: נבחרי ציבור ללא אישומים, הגבלת תפקיד לשמונה שנים, הגשת הצהרת הון וניגודי עניינים, תקופת קיפאון לאחר סיום התפקיד והצמדת שכר הנבחרים לחציון. - הפרדת רשויות: הקמת מנגנונים, קידום חוקים ונהלים לפיקוח על הפרדת הרשויות. - שקיפות: הטמעת מערכות לביסוס שקיפות בכלל המנהל הציבורי, מנהליו ונבחריו. - שוויון בפני החוק: התאמת הצהרת העצמאות לשמש כחוקה. - חיזוק התקשורת: יצירת חוקים ונהלים שיגנו על התקשורת משליטה פוליטית וכלכלית. . המחיר, דחיית מימוש ערכים המחיר הוא כואב וקשה, גם אני מאמין בכל ליבי בכל האידיאלים שאנחנו מצהירים עליהם ויהיה לי כמעט בלתי אפשרי שלא למנוע פעולות הנוגדות את ערכי. בעיקר כשיהיה בכוחנו לעשות זאת, כפי שאני מאמין שיקרה. למשל: אם לא נתחיל לטפל ברצינות ולהתמודד עם משבר האקלים, אין לנו עתיד, על זה אי אפשר לוותר. בלי שנוותר על השטחים, אין לנו באמת דמוקרטיה, אי אפשר לוותר על זה. אני הומו ובלי הזכויות שלי, אני לא מוכן חייבים הפרדת דת ממדינה וכו וכו וכו. לא תהיה ברירה, נתמקד הפעם ובהמשך נממש את שאיפותינו... סבלנות
1
7
118
ליאור מנצ'ר
27 בדצמ׳ 2020
In קבוצת דיון - הגיל השלישי.
מדינת ישראל מצהירה ללא סוף כמה כבוד ומחוייבות יש כלפי אוכלוסיית הקשישים, אך לא מתקינה בחוק הגנות וסעדים הדרושים להם. למשל שירותים לילדים, הצורך בגנים, בתי ספר, פארקים והתיחסות לצרכי בריאות של תינוקות וילדים, מעוגנות בחוק, בהוראות ובתקציבים. אך לא כך לגבי קשישים, לא הטיפול הרפואי, לא המגורים, התזונה ושום דבר אחר אינו קבוע וחד משמעי, הכל הופרט, כך שאם השירות יהיה כלכלי לבעלי ההון יתקיים, אם לא, בעייה של הקשישים. למשל: בתי האבות מוקמים רק אם יש בכך רווח כלכלי לייזם, האם בתי ספר וגנים גם מוקמים כפופים לשיקולי רווחי יזם ? מיסוד בחוק של שירותי הקשישים בארץ, יגדיר ויחייב את כלל המערכות קובעות המדיניות והמיישמות לגבי מהות השירות שלה זכאי כל זקן.ה, איכותו, זמינותו ברמת תכיפות ומרחק. בהמשך יהיה צורך בתכנית רב משרדית שתקדם את המיפוי של הצרכים, המענים הקיימים ותכין תכנית מושכלת ומתוקצבת !!!
2
0
32
ליאור מנצ'ר
27 בדצמ׳ 2020
In קבוצת דיון - דת ומדינה
ברצוני להבהיר את מעמד הדת במדינה, אני אומר זאת מתוך כבוד גדול לדתות באשר הן, כתורמות למשמעות הקיום, לאחווה והתמיכה ההדדית של המאמינים, כתורמות לאיכויות החיים ולשלומות של המתנהלים על פיהן ועוד. ככאלה, אני רואה את הדת כאבן יסוד מרכזית בתרבות בכלל ובפרט בישראל. לאור זאת, לדעתי יש להכפיף את שירותי הדת במדינה למשרד התרבות והספורט ולבטל את משרד הדתות), אנשים יוכלו לבחור אם ללכת למקווה, למשחק כדורגל או לקונצרט, על פי העדפתם האישית והמדינה תתמוך בכולם ע"פ מדדים מוגדרים, שוויוניים, ברורים ושקופים. כך גם יוכלו לבחור אם ברצונם להיוועץ ולנהל טקסים עם הרבנית שלהם, הקאדי, השמאן, מטפלת הזוגיות, הקורא בקפה א המתקשר... ובלי כל קשר יוזמנו למלא את הדרישות הסטטוטוריות כדי להיות רשומים כדין בהתאם לחוקי המדינה.
1
12
74
ליאור מנצ'ר
27 בדצמ׳ 2020
In קבוצת דיון - חינוך
שלום רב אני מעוניין לייצר מערכת המתקצבת את מערכת החינוך באופן שיתייחס למשתנים רבים יחסיים, אשר יקבעו ויותאמו הן בהתאם להצעות אנשי המקצוע והן בהתאם לערכים שיקבעו ויותאמו ע"י פוליטיקאים נציגי הציבור כל תלמיד הנכנס למערכת החינוך הציבורי יזכה לניקוד בהתאם לצרכיו הייחודיים (ע"פ אנשי מקצוע) ומשתנים דמוגרפיים מוסכמים (ע"פ פוליטיקאים). למשל, - ניקוד בהתאם ללקויות למידה הדורשות סיוע בכיתה, אשר יאפשר תמיכה בבעלי מוגבלויות - ניקוד בהתאם למצב סוציואקונומי של המשפחה, אשר יאפשר צמצום פערים. - ניקוד בהתאם לאזור מגורים, אשר יאפשר תמיכה בפריפריה והאזורי עדיפות לאומית. - ניקוד בהתאם לתחום לימודים, אשר יאפשר לעודד תחומים דרושים. חישוב כזה, יעודד מסגרות חינוכיות לקלוט אליהן א.נשים אשר בהתאם לערכים שהשלטון הנבחר מקדם, בנוסף הדבר יחייב שקיפות של התמיכה במערכות החינוך ויאפשר דיון פתוח (האם תושבי יהודה ושומרון זכאים לתוספת תקציב, האם המגזר הבדואי זכאי לתוספת וכן הלאה) . כמובן בתוספת לניקוד אותו יביא כל תלמיד, המוסדות החינוכיות יתוקצבו ע"י מדדים נוספים, מקצועיים וערכיים. למשל, - התקדמות והצלחת התלמידים במדדי לימוד שונים - התנסות בתכניות ושיטות לימוד חדשניות. - אחוז הגיוס לצה"ל, אחוז ההתנדבות לקהילה. - גיוון בהעסקת צוותי הוראה. - מעורבות הורים. חישוב כזה יעודד מסגרות חינוכיות והעיריות להתחייב להשתפרות וחדשנות ועמידה בערכים אשר ישים בפני עצמו, הדבר כמובן יחייב שקיפות מוסדית אל מול ההורים, התלמידים והמערכת.
1
1
27
ליאור מנצ'ר
27 בדצמ׳ 2020
In קבוצת דיון - המאבק בשחיתות
שלום רב כעס גדול קיים בציבור על אופן העלאת שכר חברי הכנסת ושאר נציגי הציבור ועובדיו הבכירים, לכן אני מעוניין לעשות שני צעדים: הראשון, פנים מפלגתי המוכיח שאנו הלפיד לפני המחנה: הכרזה ששכר עובדי ונציגי המפלגה יגיע במקסימום עד לכפול משכר החציוני. (הייתי שמח יותר להצהיר על שכר חציוני, אבל יאכלו אותי חיי). השני שנתחייב להעביר חוק המצמיד את שכר חברי הכנסת וכלל שכר העובדים במגזר הציבורי לחציון, כך יפסקו העלאות השכר המביכות... שהח"כים עצמם קובעים לעצמם. כאשר אני מצמיד את השכר לחציון, נוצרת מעצם העניין ערבות הדדית
3
3
48
ליאור מנצ'ר

ליאור מנצ'ר

More actions