אורי אפנצלר ירדני

מדינת ישראל במשבר עמוק. מעל עשור של שלטון ימין שמרני-פופוליסטי, אנטי-ליברלי ולאומני, הפך את הפוליטיקה הישראלית לזירת גלדיאטורים אלימה ומעודדת קיטוב, שנאה וקיצוניות. מחנה המרכז-שמאל רווי פילוגים, עריקות, סכסוכים אישיים ומנגנונים אליטיסטיים ולא מתפקדים. לפיכך, חייבת החברה הישראלית לכונן שוב מתוכה בית פוליטי חדש לכל אזרחיה, ערבים ויהודים, דתיים וחילונים, ציונים ולא ציונים, ולכל תושבות ותושבי הארץ.

תקוותי היא לתרום לכך שהדמוקרטית תציג ותפעל למימושו של חזון חברתי, אזרחי ולאומי כלל-ישראלי, המבוסס על עקרונות מגילת העצמאות והשואף לשיתוף פעולה שוויוני, הדדי ומעצים בין כל העדות והשבטים בחברה הישראלית. חזון שיממש את הזכויות הלגיטימיות של העם היהודי והעם הפלסטיני להגדרה עצמית בשתי מדינות לאום עצמאיות החיות זו לצד זו בשלום. להיות בית פוליטי וחברתי חדש לכל המקדשים את החירות האישית והלאומית ואת הערבות ההדדית בחיק משפחותינו, בתוך קהילותינו, בקרב עמינו וכחלק מחברה ישראלית אחת חדשה, מגוונת, פתוחה ושוויונית.
נושאים שקרובים ללבי
קצת עלי
דוקטורנט בחוג להיסטוריה כללית באוניברסיטת חיפה וחוקר השמרנות היהודית. בעל תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה ובמדעי המדינה בהצטיינות מאוניברסיטת ניו-יורק (2001) ותואר שני בהיסטוריה כללית בהצטיינות מאוניברסיטת חיפה (2018). זוכה פרס ז'בוטינסקי על עבודת המחקר "מפנקסו של שמרן-מהפכני – הגותו המוקדמת של ד"ר אב"א אחימאיר, 1921 - 1928". עסק בבימוי וכתיבת תוכניות טלוויזיה וסרטים תיעודיים ובשנת 2014 יצא לאור ספרי ברית הבריונים (אופיר, 2014), רומן היסטורי על יריבותם וידידותם של דוד בן-גוריון וזאב ז'בוטינסקי. בן-זוג ואב לשתי בנות וכלבה.

© כל הזכויות שמורות לדמוקרטית 2020

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
כתובת: נטף 33, נטף

מען למכתבים: דמוקרטית - ת.ד 33, נטף 90804

מען למכתבים אלקטרוניים:   info@democratit.org.il

להסרת התפקדות:   info+book@democratit.org.il

 האתר פונה בלשון נשים וגברים בשביל להתחשב בכולם
web.png